SPORTOVNÍ BRÝLE

SPORTOVNÍ BRÝLE


Nově nabízíme individuální zhotovení sportovních dioptrických brýlí RUDY PROJECT.


Veškeré dotazy týkající se tohoto typu brýlí zodpovíme na emailu: sportovnibryle@optikakotas.cz


Po tento typ brýlí máme vyškoleného specialistu, který  vyhotoví brýle pro:


  • cyklistiku
  • outdoorové aktivity
  • golf
  • tenis
  • vodní sporty
  • střelbu
  • zimní sporty
  • pro volný čas
  • i další odvětví sportu


Preferujeme značku RUDY PROJECT, která testuje a podrobuje své produkty náročným zátěžím na tisících sportovců světové třídy každý den, po celém světě. RUDY PROJECT spolupracuje se sportovci ze všech odvětví sportu a přesně naslouchá jejich požadavkům a potřebám a stále vyhledává nejposlednější a nejlepší materiály dostupné pro realizaci špičkových výrobků.


Tyto brýle zajišťují maximální komfort během nošení a jsou uzpůsobeny tak, aby perfektně seděly při jakémkoli použití. Při zvýšené aktivitě jsou určité typy upraveny tak, aby odváděly vlhkost a tím eliminovaly následné zamlžení.Speciální druhy brýlí je možné poskládat podle individuálního přání zákazníka. Například k jedné brýlové obrubě můžete mít více druhů brýlových čoček, které lze jednoduše vyměnit. Podle potřeb zákazníků je možné vytvářet i různobarevné kombinace stranic nosníků.


Také nabízíme brýlové komponenty v podobě slunečních předvěsů a brýlových čoček v barvách pro profesionální využití při sportech. Tyto barvy zajišťují ideální podmínky pro zvýšení kontrastu a také platí, že ke každému sportu je potřeba odfiltrovat určité spektrum světla pro dokonalé vidění (například pro hráče golfu je ideální určitý odstín zelené, při oslnění sluncem určitý odstín šedé).


Oproti méně kvalitním a neznačkovým brýlím jsou brýle značky RUDY PROJECT navrženy tak, aby kopírovaly tvar obličeje a jak brýlové obruby, tak stranice i nosník jsou lehce tvarovatelné, a proto je možné finální podobu jednoduše upravit přesně podle obličeje zákazníka.


Tyto brýle zároveň splňují nejvyšší požadavky na bezpečnost, a to především díky měkkým zabudovaným závěsům, které zabrání poranění či poškození při pádu.


Oční Optika Kotas i firma RUDY PROJECT jsou stabilní firmy, proto lze i po několika letech nošení zakoupit náhradní díly do vašich brýlí. Díky velké prodejnosti této značky máme velmi solidní ceny oproti ostatním prodejcům v cyklo obchodech a optikách. Navíc je náš personál oproti těmto prodejcům speciálně vyškolen a dokáže poradit a vybrat to nejlepší právě pro váš sport.


VĚDĚLI JSTE, ŽE...


Modroocí lidé jsou více nemocní?

Barva očí je určována množstvím pigmentových buněk v duhovce. Pigmentace se vytváří v prvních měsících života, proto mají novorozenci duhovky většinou modré. Modré oči často nacházíme u osob s nízkým fototypem. Tito lidé mívají světlou pleť, blond nebo rusé vlasy, jejich kůže je velmi citlivá na slunce, často a rychle se spálí. U těchto osob je zvýšené riziko vzniku nádorů kůže včetně obávaného melanomu.Oko umí rozeznat 10 milionů barev?

Plamen svíčky je v noci možně vidět na vzdálenost až 27 kilometrů. Zdravé lidské oči dovedou odlišit drobné předměty na vzdálenost asi 80 metrů. Názory na počet odstínů barev, které je lidské oko schopno rozeznat, se liší. Některé zdroje však hovoří až o 10 milionech barev.


Kýchnout s otevřenýma očima nelze?

Kýchání je vůlí neovladatelný reflex, který vzniká drážděním receptorů nosní sliznice a udržuje průchodnou dutinu nosní. Větší množství hlenu podráždí receptory a po silném nádechu se prudkým výdechem dutina uvolní. Kýchací reflex zahrnuje kontrakci několika skupin svalů, mimo jiné svalů víček.

Existuje hypotéza, že lidé oči zavírají proto, aby je při kýchání chránili před vymrštěnými choroboplodnými zárodky. Když kýchne člověk za volantem, ujede při běžné městské rychlosti 14 metrů poslepu!Oči se vývíjí do sedmi let?

Oko se začíná vyvíjet už během čtvrtého týdne těhotenství. V období prvních šesti měsíců je dítě schopné zaměřit oči na předmět při pohledu do blízka. V jednom roce je zraková ostrost na úrovni asi 20 až 30 procent. Kolem sedmého roku už by dítě mělo vidět stejně kvalitně jako zdravý dospělý člověk.Barva očí se ustálí až ve třech letech?

Po narození se většina bělošských dětí rodí s neutrální barvou očí. Duhovka očí totiž pigment - melanin - téměř neobsahuje, a tak mají všechny děti barvu očí téměř shodnou.

Teprve časem, kdy jsou oči dětí vystavené slunečnímu záření, dochází v duhovce k postupné produkci melaninu a odstín duhovky se mění. V šesti měsících už je většinou patrné, jaké oči bude dítě mít, v jednom roce hustota melaninu představuje asi 50 procent hustoty dospělého člověka a ustálí se asi ve třech letech věku dítěte.Všichni nejsou schopni pojmout 3D obraz?

Ještě než si pořídíte 3D televizor, raději se ujistěte, že nemáte oční vadu, která sledování trojrozměrného vysílání znemožňuje.

Mnozí z nás touží po nemodernějších 3D televizorech, aniž by věděli, že patří do skupiny těch, kteří nejsou schopni trojrozměrný obraz pojmout. Někteří to zjistí až při návštěvě kina, kdy je při sledování filmu překvapí nevolnost a bolest hlavy. Potíže se objevují zejména v případě tupozrakosti a šilhavosti, nebo pokud máte velký rozdíl v dioptriích nebo jen jedno funkční oko.

KONTAKTY

OPTIKA KOTAS s.r.o.

optikkotas@gmail.com

+420 577 922 327

Najdi nás na Facebooku