BRÝLOVÉ ČOČKY

BRÝLOVÉ ČOČKY


Naše optika nabízí brýlové čočky renomovaných značek OMEGA OPTIX s.r.o., OPTIKA ČIVICE s.r.o., KONVEX-RECEPT OPTIKA s.r.o. a mnoha dalších.


V naší nabídce naleznete brýlové čočky všech typů:


  • jednoohniskové – tyto čočky jsou určeny k vidění pouze na jednu vzdálenost (tedy na dálku nebo na čtení);


  • pracovní – tento typ čoček poskytuje ostré vidění na tzv. pracovní vzdálenost  (např. PC) i na čtení a částečně s nimi uvidíte i do dálky;


  • progresivní – neboli „multifokální“ čočky jsou vhodné pro pohodlné nošení po celý den a umožňují vidění na všechny vzdálenosti. Tento typ čoček je specifický tím, že jejich dioptrická hodnota plynule přechází ze slabší (nahoře) do silnější (dole). S takovými čočkami pohodlně uvidíte do dálky i na čtení - nebudete si tedy muset pořizovat dvoje nebo troje různé brýle a neustále je měnit;


  • bifokální tento typ čoček je určen na vidění do dálky i do blízka, horní část čočky slouží k vidění do dálky, v dolní části čočky je viditelný segmen ve tvaru půl měsíce, který slouží ke čtení 


Všechny typy čoček dodáváme v široké škále od základní verze až po individuálně zhotovené čočky. Tyto specifické čočky jsou vyrobeny do Vámi vybrané obruby přímo na míru podle široké škály následujících parametrů: dioptrií, které předepíše lékař; dále tvaru obličeje; podle toho, kdy a jak jste zvyklí brýle nosit, podle požadavků na vidění a dalších. Tím dosáhneme maximálního komfortu při nošení, minimálního zkreslení a deformace obrazu při vidění a také spokojenosti z Vaší strany.


Jednoohniskové a progresivní čočky nabízíme také ve sportovní verzi, která je více prohnutá a je tak vhodná i do sportovních brýlí.


 

Samozřejmostí jsou také tyto zušlechťující povrchové úpravy na všechny typy brýlových čoček:


  • TVRZENÍ – ochrana proti poškrábání, prodloužení životnosti čočky

  • ANTIREXLEX – povrchová úprava čoček pro větší pohodu a snížení únavy Vašich očí, méně nepříjemných odlesků, bezpečnější při řízení auta

  • HYDROFOBNÍ ÚPRAVA – pro snadnější čištění a rychlejší odmlžení při přechodu ze zimy do tepla.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...


Při čtení nebo práci na počítači se oči rychle unaví?

Je to proto, že mrkáme méně často, než když se díváme do dálky. Text na monitoru počítače navíc čteme 25krát pomaleji než text vytištěný na papíře.Lidské oko obsahuje 7 miliónů čípků?

Ty umožňují barevné vidění a vidění detailů! Oko obsahuje také 100 miliónů tyčinek, díky kterým můžeme lépe vidět za šera.V našich očích se nachází malé slepé skvrny?

Je to v místě, kde zrakový nerv prochází sítnicí. Normálně tyto slepé skvrny nevnímáme protože mozek využívá informace z druhého oka k vyplnění příslušného obrazu.Pokud máte hnědé oči, patříte k těm, kteří tu jsou odnepaměti?

Modrá barva očí se totiž vyvinula přibližně až před 6000 lety.Lidé s modrýma očima daleko lépe snášejí alkohol než lidé s jinou barvou očí?

Tento bláznivý mýtus se nicméně zakládá na pravdě. Dvě samostatné nezávislé studie dokázaly, že lidé se světlýma očima dokáží  lépe vstřebat alkohol než lidé s tmavšíma očima.Rohovka je jedinou tkání v lidském těle, která neobsahuje krevní cévy?

Je vyživována procesem difúze a živiny a kyslík se do ní dostávají z okolí.Oko je nejrychlejší sval našeho těla?

Proto se o věcech, které se staly rychle, říká, že se staly „mrknutím oka“.Každé oko vidí jen část reality?

Jen díky mozku a jeho schopnosti dávat obrazy dohromady vidíme obrazy celé.Oko  nerozezná červenou barvu?

To až mozek ji vytvoří jako směs zelené a žluté.Oko vnímá obraz vzhůru nohama?

To až mozek ho převrací do správné polohy!10 % našeho probdělého času máme zavřené oči?

Ano, 10 % času promrkáme, celkem mrkneme a si 15 000krát za den.Sovy nemohou hýbat očima?

Proto se u nich vyvinul jiný způsob jak sledovat své okolí. Dokážou otočit hlavu téměř o 360°!Hadi mají dva typy očí?

Jeden typ používají k běžnému vidění a druhý k zachycení pohybu a detekci tepla.Vážka má v oku až 30 tisíc čoček?

To jí pomáhá rychle zachytit pohyb kolem ní a díky tomu jí predátoři nedokážou snadno chytit a zabít.


KONTAKTY

OPTIKA KOTAS s.r.o.

optikkotas@gmail.com

+420 577 922 327

Najdi nás na Facebooku