MULTIFOKÁLNÍ BRÝLE

MULTIFOKÁLNÍ BRÝLE - víceohniskové


Určité procento lidí nosí brýle pouze na dívání se jen do dálky nebo jen na blízko. Většina lidí se však s přibývajícím věkem dostane do stavu, kdy potřebuje brýle na více než jednu vzdálenost. Jsou také uživatelé brýlí, kteří je potřebují na svou pracovní vzdálenost. Ta může být u každého jiná. Hodinář potřebuje brýle na 20 cm, technik, který hlídá přístroje ve velíně potřebuje brýle např. na 150 cm.


Řešení těchto požadavků je hned několik:


1. Více jednoohniskových brýlí - jedny na blízko, druhé na čtení, třetí na pracovní vzdálenost a tyto brýle si uživatel nasazuje a mění/střídá dle toho, kam se potřebuje dívat


2. Bifokální čočky – uživatel vidí ostře do blízka a do dálky s tím, že vždy existuje prostor mezi blízkou a dálkou, kde nevidí ostře a toto místo je na čočkách viditelné.


3. MULTIFOKÁLNÍ ČOČKY - také označované jako progresivní čočky, jsou čočky, se kterými uživatel vidí ostře na všechny vzdálenosti bez toho, aniž by musel brýle měnit. Rovněž u nich nemá zónu neostrého vidění. Vývoj těchto čoček trval mnoho let a stále pokračuje a stále se tyto čočky zdokonalují a vylepšují.


Dnes jsou multifokální čočky již běžně dostupné. Jsou osazeny do brýlí tak, že při pohledu do dálky se díváte částí, kde je hodnota pro korekci do dálky. Pokud se potřebujete podívat na kteroukoli bližší vzdálenost, tak pouze sklopíte oči na tuto vzdálenost. Dioptrická změna u těchto čoček probíhá plynule a sklopením očí zaostříte na každou potřebnou vzdálenost. Šířka zorného pole je podstatně širší než dříve, vždy ale existuje určité omezení.


To, jak velké omezení (zúžení) zorného pole čočka má, určuje její cena. Multifokální čočky dnes pořídíte v cenovém rozsahu cca od 3.000 do 8.000 Kč za čočku a je dobré si uvědomit, že věci, které bývají nejlevnější neposkytnou tu nejlepší kvalitu pro vidění.

Na trhu se stále vyskytují staré typy multifokálních čoček, které je možné zakoupit levně, ale oproti mladším čočkám vyrobených pomocí nejmodernějších postupů a pomocí nejdokonaljších technologií, straší typy mají stále velké množství zobrazovacíh vad, více zúžené zorné pole a návyk na ně trvá podstatně delší dobu.


Pokud si nejste jisti, jaký typ čoček si zvolit, zastavte se na kteroukoli z našich poboček, rádi vám poradíme, usnadníme váš výběr a najdeme to nejlepší řešení přímo pro vás. 


A aby vaše brýlové čočky poskytovaly ještě komfortnější vidění a byla u nich udržitelná kvalita, i u těchto brýlových čoček jsou zde možné volitelné úpravy (tvrzení, antireflex, hydrofobní úprava, zabarvení, ochrana proti UV a další).


Pokud si objednáváte multifokální čočky, vždy optikovi přesně popište, k čemu a na jakou vzdálenost je budete používat, aby Vám mohl nabídnou takové čočky, které pro Vás budou nejvýhodnější.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...


Lidský zrak dokáže rozeznat asi 10 milionů barev?

Některé ženy mohou „trpět“ mutací, která jim umožňuje vidět ještě o milion barev víc než ostatním.



Lékaři zatím nepřišli na to, jak by se dalo oko transplantovat?

Nerv, který vede z oka do mozku, je totiž extrémně citlivý.



Náš zrak se stává dokonalým až v sedmi letech věku?

Miminka například vidí jen na 40 centimetrů.



Oko pštrosa je větší než jeho mozek?



Kdyby oko bylo digitálním fotoaparátem, muselo by mít 576 megapixelů?

Takové rozlišení nám doposud nedokáže nabídnout  ani nejmodernější technologie.



Ženy mrkají častěji?

Mrkání rozprostírá slzný film po povrchu oka a napomáhá odvodu slz do slzných cest. Slzné žlázy produkují denně asi jeden mililitr slz. Slzný film má důležité funkce – je prvním optickým rozhraním, omývá i chrání rohovku a spojivku, navíc má antibakteriální efekt. Příčin snížené tvorby slzného filmu je řada.

U žen za to často mohou hormonální změny. Fyziologicky se mrknutí opakuje po třech až šesti sekundách. Ženy, které užívají hormonální antikoncepci, mrkají až o třetinu častěji než muži!

KONTAKTY

OPTIKA KOTAS s.r.o.

optikkotas@gmail.com

+420 577 922 327

Najdi nás na Facebooku